Hledám

Nejrychlejší hledání práce

Mobilem si najdeš práci hned! Stále aktuální nabídky práce na Prace.mobi

Jak mohu kontaktovat zaměstnavatele?

Pokud není v textu inzerátu kontaktní telefon enbo e-mail, je u každé nabídky práce kontaktní formulář. Pomocí kontaktního formuláře můžete zaslat přímo zadavateli inzerátu motivační dopis a přiložit životopis.

Kdo inzeráty nejčastěji zadává?

Nejčasteji inzerujicí jsou personální agentury a velké firmy

Pokud chci odpovědět na nabídku mám posílat současně i životopis?

Ani, doporučujeme posílat současně životopis a motivační dopis. Berte na vědomí, že na nabídky práce odpovídají desítky (možná stovky) uchazečů. Personalisté nemají čas odpovídat každému uchazeči zvlášť na jeho doplňující dotazy k inzerované nabídce práce.   

Za jak dlouho dostanu odpověď pokud odpovím na nabídku práce?

Většinou je to tak, že pokud zaměstnavatel na nabídku nereguje, nemá o uchazeče zájem. V praxi je to tak, že příjde autoamtická odpověď na e-mail, že v případě výběru budete kontaktováni. Je potřeba odpovídat průběžně na více nabídek a být trpělivý. Pokud se jedná o vedoucí pozici, určitě probíhají osobní pracovní pohovory. Za jeden den je možno uskutečnit pouze omezený počet pohovorů. Proto může být výběrové řízení i několik týdnů. Běžně je inzerát zveřejněn 2 až 3 týdny, následující 1-2 týdny mohou probýhat osobní pohovory.

Mám reagova na inzerát, kde není uvedeno místo výkonu práce?

Ano, odeslání motivačního dopisu s životopisem Vám zabere chvilku. Není nic horšího, než hledat argumenty proč nereagovat na určitou nabídku.

Mám reagovat na nabídky práce, kde si nejsem jistý zda splňuji požadavky na kvalifikaci?

Ano, můžete mít štěstí a z malého počtu uchazečů nebude nikdo vybrán a zaměstnavatel sníží ze svých požadavků na kvalifikaci. Trh práce znamená, že se zde setkává nabídka s poptávkou. Uspěšní zájemci o práci bývají průbojní a rychlý, nebojí se výzev a reagují na co největší počet nabídek. 

Mám posílat s životopisem i průvodní dopis?

Ano, určitě posílejte motivační dopis. Na internetu najdete velké množství vzorů, například na stránce dopis-motivacni.cz. Motivační dopis by měl personalistu (zaměstnavatele) na první pohled zaujmout.
Lépe originální upřímný krátky dopis, než dlouhý nic neříkající text.