Hledám

Nejrychlejší hledání práce

Mobilem si najdeš práci hned! Stále aktuální nabídky práce na Prace.mobi

Využití sociálních sítí při hledání práce

Ať se nám to líbí nebo ne, tak žijeme v domě internetu. To významně mění náš život i způsob hledání prace. Internet stále více ovlivňuje i způsoby hledání zaměstnání a formy přijímacího řízení. Poměrně novým fenoménem při hledání práce jsou sociální sítě. Správná sebeprezentace na sociálních sítích nabývá na významu. Sociálních sítí si totiž povšimli personalisté, kteří si na nich zjišťují informace o uchazečích o zaměstnání. Následující informace jsou určeny především těm, kteří již účet na některé sociální síti mají. Hodí se však i těm, kteří o zřízení účtu na nějaké sociální síti teprve uvažují a přitom jsou momentálně bez práce.

Mezi nejvýznamnější sociální sítě patří nesporně Facebook. Většina z nás má na něm soukromý profil. Přesto může špatná prezentace na soukromém profilu napáchat nemalé škody. Máte-li zaměstnání, můžete přijít o práci. Hledáte-li zaměstnání, může váš profil odradit potenciální zaměstnavatele.
Na co si tedy dát pozor a sociálních sítí efektivně využívat? To vše si vysvětlíme.

Seriózní profil – základ úspěchu

Především si uvědomte, že váš profil je vaší vizitkou. Uvádějte o sobě jen relevantní informace zajímavé pro zaměstnavatele. Za profilový obrázek si vyberte svou fotku, na níž působíte důvěryhodně a seriózně. Chcete-li zajistit, že váš profil na sociální síti personalista uvidí, tak uvádějte hypertextové odkazy na sociální sítě v životopise. Rovněž uvádějte hypertextové odkazy na svých jednotlivých profilech (např. na Facebook odkaz na LinkedIn a Twitter). Chcete-li využít sociálních sítí co nejvíc, tak si vytvořte profesní stránku (např. na Facebooku, Google+). Máte-li více profilů,
tak by se všechny z nich měly obsahově shodovat.

LinkedIn

Chcete-li zvýšit šanci na získání seriózních nabídek práce, tak se zaměřte na rozvoj svého profilu
na LinkedIn. Díky kvalitně zpracovanému profilu na LinkedIn se vám zajímavé nabídky práce
jen pohrnou. Budou vás totiž oslovovat přímo personalisté hledající odborníky pro různé obory.

Oslovujte firmy!

Při hledání práce nestačí jen čekat na nabídky práce. Musíte být stále aktivní a iniciativní. Přes své profily na sociálních sítích oslovujte potenciální zaměstnavatele. Mnohé firmy mají totiž své firemní profily. Svou aktivitou dáváte potenciálním zaměstnavatelům najevo zájem o práci.

Nebojte se sociálních sítí, při správném užívání vám mohou napomoci najít zaměstnání. Využívejte jich uvážlivě a úspěch se dostaví.